Php Dersleri

Güncel Eğitimler

Google Hizmetleri nelerdir ?

Kategori: Rehber 2 Yıl önce yazıldı 0 Yorum

Arama motoru olarak kullandığımız google bize bir çok beraberinde hizmetlerde sunmaktadır.bu yazımda bazı hizmetlerden bahsetmek istiyorum özelliklede site sahiplerinin kullandığı hizmetlere bi değinmek istiyorum.

1. Google Webmaster Tools

Adındanda anlaşıldığı üzere Google nin webmaster araçları sunduğu bir hizmettir.Bu hizmeti websitesi olanlar kullanabilmektedir.

Bu hizmette ilk olarak sitenizi ücretsiz olarak ekleyebiliyorsunuz.Bunun ardında Arama Trafiği , Google Dizini , Arama Görünümü , Tarama gibi seçenekler mevcut.

Sitenizi detaylı bir biçimde incelemek istiyorsanız bu hizmeti kullanabilirsiniz.

2.Google Adsense

Google'nin site sahiplerinin sitelerinden para kazanmalarını sağladığı bir hizmettir.Genellikle birçok sitede bu hizmeti farkında olmadan görebilirsiniz.

Google sitenize bir kod vermektedir ( bu işlem uzun sürebilir ) . bu kodu sitenize yerleştirdiğiniz takdirde onaylanma sürecinden sonra reklamlar sitenizde yayınlanmaya başlayacaktır.

Belirli bir kriterlere göre ( tıklama ve görüntüleme sayısına ) ücret vermektedir.Limite ( yanlış hatırlamıyorsam 20 TL ) ulaşmanız durumunda kazandığınız parayı alabilirsiniz.

3.Google Analytics

Google bu hizmetinde satışları ve dönüşümleri ölçmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ziyaretçilerin sitenizi nasıl kullandığı, sitenize nasıl geldiği ve tekrar ziyaret etmelerini nasıl sağlayabileceğiniz ile ilgili yeni bilgiler sunar.

4.Google Adwords

Google'ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Google AdWords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde, en altında ve sonuç sayfasının sağında yer almaktadır.

 

YORUMLAR
MERT BULDUR

Merhaba 17 Eylül 1995 Köyceğiz / Muğla Dogumluyum.Yaklaşık 10 yıldır Web Teknolojileri üzerinde Yazılım yapmaktayım.Herdaim kendimi geliştiriyorum.

SON YORUMLAR
"VadimllLiz" Php ile Verot.net Upload Class Gönderisine Yorum Yaptı
"AndreiVek" Site içi Seo E-kitabı Gönderisine Yorum Yaptı
"StewartIrres" Kullanılabilecek Php Editörler Gönderisine Yorum Yaptı
"Ozan SONAR" Php ile Link Kısaltma Yapımı Gönderisine Yorum Yaptı