Php Dersleri

Güncel Eğitimler

SEO Nedir ?

Kategori: Seo 2 Yıl önce yazıldı 0 Yorum

S.E.O ( Search Engine Optimizayon ) Arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir.Yani Websitelerinizin Arama motorlarının gözündeki değeriniz gibi görülebilir.

Son yıllarda çok öneme sahip olan bu sektör dahada öneme sahip olacak gibi görülüyor.Genellikle Sitelerimize ziyaretçiler Arama motorlarından gelmektedir ki bunlarada Organik Ziyaretçi denmektedir.

SEO aslında arama motorları için yapılsada bir bakımada ziyaretçi için yapılmaktadır.Bu Optimizasyon   Ziyaretçi => Arama Motoru => Site şeklinde ilerlemektedir.

SEO amaç olarak Website'yi arama motorlarında üst seviyelere çekmektir.Bu sayede istenilen kelimede arama motorlarında üst sıralamara çıkmaktır.

SEO ikiye ayrılmaktadır.Site içi Seo ve Site Dışı Seo olarak nitelendirilmektedir.Websitelerimizi kurmamızdaki temel amaç Ziyaretçilerimize bilgi sunmaktır.Arama motoru optimizasyonuda bu yönden yaptıgımız işle dogru orantılıdır.

Biz sitemize ne kadar önem verirsek Arama motorlarıda o denli önem verecektir.SEO İnternet reklamcılığının en prestijli ve getirisi yüksek pazarlama stratejisidir.

Siteniz ne kadar iyi olursa olsun Ziyaretçi olmadıktan sonra bi anlamı yoktur.

Bir sonraki Gönderilerimde SEO 'ya yönelik Elimden geldigince Anlatımlar yapıcam.Faydalı Olması Dileğiyle

 

 

YORUMLAR
MERT BULDUR

Merhaba 17 Eylül 1995 Köyceğiz / Muğla Dogumluyum.Yaklaşık 10 yıldır Web Teknolojileri üzerinde Yazılım yapmaktayım.Herdaim kendimi geliştiriyorum.

SON YORUMLAR
"VadimllLiz" Php ile Verot.net Upload Class Gönderisine Yorum Yaptı
"AndreiVek" Site içi Seo E-kitabı Gönderisine Yorum Yaptı
"StewartIrres" Kullanılabilecek Php Editörler Gönderisine Yorum Yaptı
"Ozan SONAR" Php ile Link Kısaltma Yapımı Gönderisine Yorum Yaptı