Php Dersleri

Güncel Eğitimler

Site Alt Yapısının Önemi

Kategori: Rehber 2 Yıl önce yazıldı 0 Yorum

Tasarımıda hallettiğimize göre sitemiz için bir alt yapı yani Back-END kısmını seçmemiz gerekmektedir.Genelde Blog siteleri gibi gönderi siteleri genellikle Wordpress , Blogger gibi ücretsiz alt yapıları kullanmaktadır.Bundaki amaç  2 şekilde değerlendirilebilir.

1.Kodlama Bilgisi olmaması

2. Daha Kolay gelmesi ve Çok seçenek olması

Peki Bize soracak olursanız biz hangisini tercih ediyoruz ? 

Mertbuldur.com ve Birzaman.com sitelerimizde kendi alt yapımızı kullanıyoruz.Çünkü Başka bir sisteme bağımlı kalmak istemiyoruz.İstedigimiz zaman kendi eklentimizi kendimiz geliştiriyoruz ve entegre etmemiz daha kolay oluyor.

Bu seçim gerçekten basit gözüksede büyük önem taşımaktadır.Çünkü siteyi kurduktan sonra zaman zaman bazı iyileştirmeler geliştirmeler yapmanız gerekmektedir.Bunun için kolay ve anlaşılır bir alt yapı seçmelisiniz.

Tabiki bu alt yapı seçimi ziyaretçileri çokda fazla etkilemedigini söylemek isterim.Size bir önerimiz daha olsun Kodlama bilginiz yok ise Wordpress kullanmanızı tavsiye ederiz.Binlerce ücretsiz template ve eklenti olanagı ile sizlere kolaylık sağlayacaktır.

 

YORUMLAR
MERT BULDUR

Merhaba 17 Eylül 1995 Köyceğiz / Muğla Dogumluyum.Yaklaşık 10 yıldır Web Teknolojileri üzerinde Yazılım yapmaktayım.Herdaim kendimi geliştiriyorum.

SON YORUMLAR
"VadimllLiz" Php ile Verot.net Upload Class Gönderisine Yorum Yaptı
"AndreiVek" Site içi Seo E-kitabı Gönderisine Yorum Yaptı
"StewartIrres" Kullanılabilecek Php Editörler Gönderisine Yorum Yaptı
"Ozan SONAR" Php ile Link Kısaltma Yapımı Gönderisine Yorum Yaptı